Inscrierile pentru clasa pregatitoare incep cu 24.02.2014

Vezi aici mai multe detalii

In aceasta sectiune avem placerea de a va prezenta informatii despre programele si activitatile pe care le dezvoltam in scoala noastra.

                                                  ACTIVITATI  EXTRACURRICULARE

                                                                 Semestrul al II-lea

Nr.

crt.

ACTIVITATEA

DATA

 

LOCUL

RESPONSABILI

1.

NE PREGATIM        PENTRU OLIMPIADE!

Ianuarie- februarie

( conform calendarului stabilit de profesori)

 

Salile de clasa

 

 

 

 

CALUGARU ADINA

RADUTA CRISTINA

NITU DANIELA


ILINCA MARIANA


CIOBANU CRISTINA


BERBEC ROXANA


SUHANEA DELIA

SERBAN GEORGETA

 

 

 

2.

OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA ROMANA ,,    IONEL TEODOREANU” si ,, GEORGE CALINESCU”

-faza pe municipiu 

 

21 februarie 2014

 

Colegiul National Gheorghe Lazar

 

RADUTA MARIA-CRISTINA

CALUGARU ADINA

3.

OLIMPIADA   DE MATEMATICA-faza pe sector

 

22 februarie 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NITU DANIELA

ILINCA MARIANA

4.

OLIMPIADA DE EDUCATIE TEHNOLOGICA- faza pe sector

 

februarie 2014 

 

 

 

SUHANEA DELIA

5.

OLIMPIADA DE BIOLOGIE

februarie 2014

 

 

 

 

 

CIOBANU CRISTINA

6.

OLIMPIADA DE RELIGIE- faza pe sector

februarie 2014

 

 

 

 

 

BERBEC ROXANA

7.

OLIMPIADA DE GEOGRAFIE-faza pe sector

februarie 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SERBAN GEORGETA

8.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.

CONCURSUL DE CREATIE LITERARA

,,MIRCEA SANTIMBREANU”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CONCURS INTERJUDETEAN DE CREATIE LITERARA

,,SIMFONIA PRIMAVERII”

Februarie 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Februarie 2014

 

 

Scoala Gimnaziala ,,Mircea Santimbreanu”

Bucuresti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mioveni, judetul Arges

 

RADUTA MARIA-CRISTINA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RADUTA MARIA-CRISTINA

 

 

10.

PROIECT EDUCATIONAL CONCURS ,, MARTISOR- FANTEZIE SI CULOARE”

Martie 2014

 

Liceul Tehnologic Nr.3 Bucuresti

 

RADUTA MARIA-CRISTINA

POPESCU GEORGETA

SUHANEA DELIA

11.

OLIMPIADA DE RELIGIE-faza pe municipiu

1 martie 2014

 

 

 

BERBEC ROXANA

12.

VIZIONARE OPERA COMICA PENTRU COPII

,,SOACRA CU TREI NURORI”

3 martie 2014

 

Opera Comica pentru Copii

Giulesti

 

POPESCU GEORGETA

RADUTA MARIA-CRISTINA

13.

FESTIVALUL PRIMAVERII

1-8 martie 2014

 

Sala de sport

 

POPESCU GEORGETA

STAN FLORENTA

SANDU MIRELA

SUHANEA DELIA

 

14.

CAMPANIA COLGATE- LUNA SANATATII ORALE

Martie 2014

 

Laboratorul de chimie

 

RADUTA MARIA-CRISTINA

15.

VIZITE LA GRADINITELE PARTENERE DIN CADRUL PROIECTULUI ,,ESTE TIMPUL SA NE CUNOASTEM!”

Martie 2014

 

Gradinitele partenere

 

POPESCU GEORGETA

16.

EVALUAREA ALTFEL-CONCURSUL NATIONAL DE LIMBA ROMANA SI MATEMATICA CU SUBIECTE  TIP

PISA, CONCURS 10 

17- 21

martie 2014

 

Salile de clasa

Smart Media Education

 

RADUTA MARIA-CRISTINA

STAN FLORENTA
MIHU STELUTA
NEACSU MARIANA
MATEI ELENA
MARINESCU MIOARA

POPESCU GEORGETA
CALUGARU ADINA
NITU DANIELA
ILINCA MARIANA

17.

PROIECTUL ,,PRIMAVARA SCOLILOR”

Actiune in Parteneriat cu Primaria Sectorului 2

martie-iunie 2014

 

Curtea scolii

Salile de clasa

 

NITU DANIELA

POPESCU GEORGETA
SERBAN GEORGETA
ALEXANDRESCU IONELA

RADUTA MARIA-CRISTINA
CALUGARU ADINA
ILINCA MARIANA

18.

,,TU ALEGI!”

Actiune cu Politia Municipiului Bucuresti

13 martie 2014

 

Laboratorul de chimie

 

 

 

Politia Municipiului Bucuresti

Dirigintii

 

 

19.

Lectie demonstrativa pe scoala: ,, Textul literar / Textul nonliterar”

10 martie 2014

 

Sala de clasa

 

CALUGARU ADINA

20.

,, CUPA PRIMAVERII LA GIMNASTICA”

martie 2014

 

Sala de sport

 

POPESCU GEORGETA

21.

,,CUPA PRIMAVERII LA FOTBAL”

aprilie 2014

 

Curtea scolii

 

POPESCU GEORGETA

22.

,, CUPA PRIMARULUI LA SAH”

 

 

aprilie 2014

 

Primaria Sector 2

 

POPESCU GEORGETA

 

23.

PARTICIPARE LA TAINA SPOVEDANIEI SI TAINA IMPARTASANIEI

aprilie 2014

 

 

 

Biserica Vatra Luminoasa

 

 

 

 

 

BERBEC ROXANA

RADUTA MARIA-CRISTINA

POPESCU GEORGETA

 

24.

Proiect educational ”307 Ganduri si culori” – monumente din Bucuresti prin ochii copiilor (parteneriat cu Scoala 307, concurs municipal)

 

aprilie 2014

 

Scoala Gimnaziala Nr.307

 

NISTOR GHEORGHE

25.

PATIMILE DOMNULUI

 

7-11 aprilie 2014

 

Cabinetul de religie

 

 

 

BERBEC ROXANA

RADUTA MARIA-CRISTINA

26.

OLIMPIADA DE RELIGIE- faza nationala

7-11 aprilie 2014

 

Slatina, judetul Olt

 

BERBEC ROXANA

27.

EXPOZITIE DE PASTE

 

7-11 aprilie 2014

 

Holul scolii

 

 

SUHANEA DELIA

NISTOR GHEORGHE

28.

Grafic specific de activitati in cadrul programului ”Scoala altfel: Sa stii mai multe, sa fii mai bun!” 

 

7- 11 aprilie 2014

 

Salile de clasa

Curtea scolii

 

 

 

Toti invatatorii si profesorii

29.

CONCURS DE CREATIE LITERARA

,,ADRIAN PAUNESCU”

 

aprilie 2014

 

Scoala Gimnaziala ,,Adrian Paunescu”

 

RADUTA MARIA-CRISTINA

CALUGARU ADINA

30.

CONCURS NATIONAL DE CREATIE LITERARA ,,POPAS LA POARTA NEAGRA”

 

aprilie 2014

 

Penitenciarul pentru minori

 

 

RADUTA CRISTINA

CALUGARU ADINA

31.

,,UN LUCEAFAR PRINTRE STELE”

aprilie 2014

 

 

 

 

 

 

RADUTA CRISTINA

CALUGARU ADINA

NISTOR GHEORGHE
SUHANEA DELIA

 

32.

Programul national ecologic”Rezervatiile nationale”

februarie- iunie 2014

 

Pestera Dambovicioara

 

SERBAN GEORGETA

33.

,,BUCURIILE LECTURII’’

mai 2014

 

Biblioteca scolii

ALECU MARINA

RADUTA MARIA-CRISTINA

CALUGARU ADINA

 

34.

NE PREGATIM PENTRU EVALUAREA NATIONALA

aprilie -mai 2014

( conform calendarului stabilit de profesori si elevi )

 

Salile de clasa

MATEI ELENA

RUSE MARIA

STAN FLORENTA
MARINESCU MIOARA

CALUGARU ADINA

RADUTA CRISTINA

NITU DANIELA


ILINCA MARIANA



35.

Programul internatinal ”LEAF” – ”Sa invatam despre padure 

februarie- iunie 2014

 

In padure

 

SERBAN GEORGETA

 

 

36.

SFINTII IMPARATI CONSTANTIN SI ELENA

21 mai 2014

 

Salile de clasa

BERBEC ROXANA

RADUTA MARIA-CRISTINA

CONDEA RALUCA

37.

”Suflet de copil” – serbari organizate cu prilejul zilei internationale a copilului

1 iunie 2014

 

Salile de clasa

 

Toti invatatorii, toti dirigintii

38.

‚,COLTUL VERDE’’

Actiune desfasurata pe parcursul intregului an scolar

 

Salile de clasa,

Curtea scolii

 

ALEXANDRESCU IONELA

CIOBANU CRISTINA

39.

,,CUVANT, SUNET SI CULOARE’’

Parteneriat desfasurat pe parcursul intregului an scolar

 

Scoala Nr.4 Bucuresti

Liceul Tehnologic Fundulea, judetul Calarasi

 

BUICAN CARMEN

POPESCU GEORGETA

RADUTA CRISTINA

STAN FLORENTA

40.

,, CONCURS NATIONAL INTERDISCIPLINAR

EUROJUNIOR”

( Subiecte tip PISA )

mai 2013

 

Salile de clasa

 

NITU DANIELA

41.

,, CONCURSUL INTERNATIONAL DE MATEMATICA APLICATA CANGURUL”

mai 2014

 

Salile de clasa

 

NITU DANIELA

42.

Festivitatea incheierii cursurilor anului scolar 2013-2014

20 iunie 2014

 

Curtea scolii

 

Toti invatatorii,

toti profesorii

! In functie de ofertele educationale, vor fi adaugate ulterior si alte activitati extracurriculare.

 

 

Nr.crt

ACTIVITATEA

DATA

LOCUL

RESPONSABILI

1.

Vizita la magazinul de biciclete

2 oct. 2013

Bucuresti

Sectorul 2

Matei Valentin

2.

,, HAI SA NE VEDEM IN PARC!”

4 oct 2013

Parcul National “Lia Manoliu”

Matei Valentin

3.

Sa invatam sa mergem cu bicicleta!

 

7-25 oct. 2013

Curtea scolii

Matei Valentin

Popescu Georgeta

Alexandrescu Ionela

Calugaru Adina

4.

Sa invatam semnele de circulatie!

9 oct 2013

Curtea scolii

MateiValentin

PopescuGeorgeta

5.

,, TU ALEGI!”-

Actiune cu Politia Sector 2

 


 

11 oct 2013

Laboratorul de chimie

Politia Sector 2

Buican Carmen

Predescu Carmen

Raduta Cristina

6.

“FILMUL DE NOTA 10 ”

11 oct 2013

Hollywood Multiplex Mall Vitan

Popescu Georgeta

Matei Valentin

7.

Vizita la Targul Educational 2013-2014

24.10.2013

25.10.2013

Bucuresti Palatul Copiilor

Alexandrescu Ionela

Nitu Daniela

8.

 

Sa mergem in excursie

,, INVATAM SI NE DISTRAM!”

 

26 oct. 2013

Slanic Prahova

Valenii de Munte

Cheia

Popescu Georgeta

Raduta Cristina

Matei Valentin

9.

,, PE URMELE SFANTULUI DIMITRIE CEL NOU BASARABOV, ocrotitorul Bucurestiului”

27oct 2013

Dealul Mitropoliei

Bucuresti

Berbec Roxana

10.

,,TOAMNA IN CUVANT, SUNET SI CULOARE”

 

31oct 2013

Holul scolii

Sala de clasa

Buican Carmen

Popescu Georgeta

Raduta Cristina

Stan Florenta

Matei Elena

Mihu Steluta

Nistor Gheorghe

11.

TARG DE HALLOWEEN

31 oct 2013

Holul scolii

Suhanea Delia

Predescu Carmen

12.

CUPA TOAMNEI LA FOTBAL

31 oct 2013

1nov 2013

4nov 2013

5nov 2013

Curtea  scolii

Popescu Georgeta

13.

Sa mergem in excursie

,, INVATAM SI NE DISTRAM!”

 

15 nov.2013

Cosesti, jud. Arges

Calugaru Adina

Serban Georgeta

14.

INGERII, ATAT DE APROAPE DE NOI

8 nov. 2013

10 nov 2013

Sala de clasa

Biserica

Raduta Cristina

Berbec Roxana

15.

CONCURS ,,UTILIZAREA CALCULATORULUI IN MOD POZITIV ”

15 nov 2013

On-line

Raduta Cristina

16.

FILMUL DE NOTA 10

19 nov 2013

Cinematograful “Studio”

Popescu Georgeta

Raduta Cristina

17.

FESTIVALUL NATIONAL  AL SANSELOR  TALE

 

18-22 nov 2013

Curtea scolii

Dirigintii

a)

 

 

„ Educatia- un drept al tuturor copiilor”

18 nov 2013

Curtea scolii

Dirigintii

b)

„  La inceput a fost iubirea!”

( Ziua Mondiala a Tolerantei sarbatorita de cei mari si cei mici )

18 nov 2013

Cabinetul de religie

Raduta Cristina

Nitu Daniela

Berbec Roxana

c)

„ Spune NU violentei!

19 nov 2013

Laboratorul de chimie

Alexandrescu Ionela

Serban Georgeta

Ilinca Mariana

d)

„ In vizita la Biserica Sfantul Fanurie”

19 nov 2013

Parohia

Mihai Bravu,

Biserica Sfantul Fanurie

Raduta Cristina

Popescu Georgeta

Berbec Roxana

e)

„ Ruga pentru parinti”

20 nov 2013

Sala de clasa

Buican Carmen

Calugaru Adina

Raduta Cristina

Popescu Georgeta

f)

„ Blitz! ”

21 nov 2013

Holul scolii

Dirigintii

g)

„ De vorba cu cei... „MARI”!

21 nov 2013

Sala de sport

Serban Georgeta

Alexandrescu Ionela

Ilinca Mariana

Predescu Carmen

Nitu Daniela

Berbec Roxana

h)

„ Lumina naste LUMINA!”-

OMUL, metafora vietii

22 nov 2013

Cabinetul de religie

Raduta Cristina

Berbec Roxana

Ciobanu Cristina

CondeaRaluca

i)

„ Finalul...un nou inceput in Tara lui „ A fost odata”!

22 nov 2013

Cabinetul de chimie

Dirigintii

18.

CONCURS ,,EUROJUNIOR’’

20 nov 2013

Salile de clasa

Nitu Daniela

19.

CONCURS

,, ENGLISH MY LOVE’’

20 nov 2013

Salile de clasa

Predescu Carmen Nitu Daniela

20.

TARGUL GAUDEAMUS

20 nov 2013

ROMEXPO

SerbanGeorgeta

Calugaru Adina

21.

,,INTRAREA MAICII DOMNULUI IN BISERICA”

21 nov 2013

Salile de clasa

Berbec Roxana

Raduta Cristina

22.

,,POVESTILE CANGURULUI’’

22 nov 2013

Salile de clasa

Calugaru Adina

Raduta Cristina

23.

APOSTOLUL ROMANILOR-

SfANTUL ANDREI, CEL DINTAI CHEMAT

26 nov 2013

Laboratorul de chimie

Condea Raluca

Berbec Roxana

Raduta Cristina

24.

NOI SUNTEM ROMANI!

ZIUA NATIONALA A ROMANIEI

26 nov 2013

Laboratorul de chimie

Condea Raluca

Calugaru Adina

Raduta Cristina

Sandu Mirela

Nistor Gheorghe

25.

BUCURIILE LECTURII

29 nov 2013

Biblioteca Pedagogica

Serban Georgeta

Calugaru Adina

26.

,, NE PREGATIM PENTRU OLIMPIADE!’’

Nov-dec 2013

Salile de clasa

Calugaru Adina

Raduta Cristina

Nitu Daniela

Ilinca Mariana

Ciobanu Cristina

Berbec Roxana

Suhanea Delia

27.

OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA ROMANA ,,IONEL TEODOREANU’’ si ,,GEORGE CALINESCU’ -  Faza pe scoala-

29 nov 2013

Salile de clasa

Calugaru Adina

Raduta Cristina

28.

OLIMPIADA DE RELIGIE

-Faza pe scoala-

Dec 2013

Salile de clasa

Berbec Roxana

29.

OLIMPIADA DE BIOLOGIE

-Faza pe scoala-

Dec 2013

Salile de clasa

Ciobanu Cristina

30.

‚,COLTUL VERDE’’

Actiune desfasurata pe parcursul intregului an scolar

Salile de clasa

AlexandrescuIonela

Ciobanu Cristina

31.

 

,,CUVANT, SUNET SI CULOARE’’

Parteneriat desfasurat pe parcursul intregului an scolar

Scoala Nr.4 Bucuresti

Liceul Tehnologic Fundulea, jud. Calarasi

Buican Carmen

PopescuGeorgeta

Raduta Cristina

Stan Florenta

32.

CANGURUL LINGVIST

7 dec 2013

Salile de clasa

Predescu Carmen

TusSorina

33.

Sa mergem in excursie

,, INVATAM SI NE DISTRAM!”

 

7 dec 2013

Poiana Brasov

Raduta Cristina

Popescu Georgeta

Matei Valentin

34.

SFANTUL NICOLAE, ocrotitorul copiilor

6 dec 2013

Laboratorul de chimie

Berbec Roxana

35.

,,LASATI COPIII SA VINA LA MINE!’’

 

Dec 2013

Biserica Vatra Luminoasa

Si

Biserica Sfantul Fanurie

Raduta Cristina

36.

,,E VREMEA COLINDELOR!’’

Dec 2013

Sala de clasa

Buican Carmen

Popescu Georgeta

37.

,,COLINDAM,

COLINDAM

IARNA!’’

Dec 2013

Sala de clasa

Buican Carmen

Popescu Georgeta

38.

BOTEZUL DOMNULUI

si

SFANTUL IOAN BOTEZATORUL

6 ian 2014

Laboratorul de chimie

Berbec Roxana

Raduta Cristina

39.

LUCEAFĂRUL

              POEZIEI ROMANESTI

15 ian 2014

Sala de clasa

Buican Carmen

Raduta Cristina

Calugaru Adina

Popescu Georgeta

40.

ECONOMIA FAMILIEI MELE”

16 ian 2014

Sala de clasa

Suhanea Delia

41.

MISCARE SI SANATATE

17 ian 2014

La sanius

Popescu Georgeta

42.

,, NE PREGATIM PENTRU OLIMPIADE!’’

Ian 2014

Sala de clasa

Calugaru Adina

Raduta Cristina

Nitu Daniela

Ilinca Mariana

Ciobanu Cristina

Berbec Roxana

Suhanea Delia

43.

OLIMPIADA de EDUCATIE TEHNOLOGICA

-Faza pe scoala-

Ian 2014

Sala de clasa

Suhanea Delia

44.

OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA ROMANA ,,IONEL TEODOREANU’’ si ,,GEORGE CALINESCU’ -  Faza pe sector

Ian 2014

Scoala Gimnaziala Iancului

Calugaru Adina

Raduta Cristina

45.

UNIREA PRINCIPATELOR

24 ian 2014

Laboratorul de chimie

CondeaRaluca

46.

ZIUA SCOLII NR.4

 

-Hramul Sfintii Trei Ierarhi: Vasile, Grigorie si Ioan-

30 ian 2014

Holul scolii

Buican Carmen Raduta Cristina Berbec Roxana Popescu Georgeta

noi_alegem_scoala

Este un program educational prelungit initiat de scoala noastra si care se adreseaza elevilor care doresc sa-si efectueze temele sub indrumarea unui pedagog, precum si sa desfasoare diverse activitati extrascolare.

primavara_scolilor

program desfasurat in colaborare cu Primaria Sectorului 2

 

politiaproiect in colaborare cu Politia Capitalei si Sectia 9 Politie